Brand: Crucial
Model/PN: CT480BX500SSD1T
Type: SSD
Storage Capacity: 480 GB
Type of Hard Drive: Internal
Edition: Notebook / Desktop
Form Factor: 2.5
HDD/SSD Interface: SATA 6.0Gb/s
Sequential Reads: Up to 540 MB/s
Sequential Writes: Up to 500 MB/s
Random Read (4KB): 100 000 IOPS
Random Write (4KB): 90 000 IOPS
Reliability (MTBF): 1 500 000
TRIM: Yes
S.M.A.R.T: Yes
Color: Gray
Dimensions (W x H x D): 9.65 x 1.27 x 12.7 cm
Weight: 54 g
| მოდელი | CRUCIAL 480GB BX500 SSD (CT480BX500SSD1T)https://www.be.ge/product-190075.html |
| მეხსიერების ტიპი | SSD |
| შენახვის მოცულობა | 480GB |
| გამოცემა | Notebook / Desktop |
| ფორმის ფაქტორი | 2.5 |
| HDD/SSD ინტერფეისი | SATA 3.0 |
| Sequential Reads | 540 MB/ |
| Sequential Writes | 500 MB/s |
| ზომები (W x H x D) | 9.65 x 1.27 x 12.7 mm |