კატეგორია: მობილური ტელეფონები
ბრენდი:
Apple
ტექნიკური მახასიათებლები
SIM ბარათი:
Single SIM
E-SIM:
Yes
5G:
Yes
კორპუსი:
ალუმინის ჩარჩო, შუშის უკანა პანელი
IP დაცვა :
IP68
ჩიპსეტი:
Apple A16 Bionic
გრაფიკული პროცესორი:
Apple GPU
სისტემა:
IOS
სისტემის ვერსია:
IOS 17
სტერეო სპიკერი:
Yes
Bluetooth:
5.3
NFC:
Yes
გამოშვების თარიღი
გამოშვების თარიღი:
2023
ეკრანი
ეკრანის ზომა:
6.10 inches
რეზოლუცია:
FHD+
განახლების სიხშირე:
60 Hz
ეკრანის სიკაშკაშე:
2000 nits
ეკრანის ტიპი:
Super Retina XDR OLED
ეკრანის დაცვა:
Ceramic Shield glass
ელემენტი
ელემენტი:
-
ელემენტის ტიპი:
Li-Ion
დამუხტვის სიჩქარე:
20 W
უსადენო დამუხტვა:
Yes
უსადენოდ დამუხტვის სიჩქარე:
15 W
პორტები
3.5mm:
No
დასამუხტი პორტი:
Type-c
მეხსიერება
შიდა მეხსიერება:
128 GB
მეხსიერების სტანდარტი:
NVMe
ოპერატიული მეხსიერება:
6 GB
Micro SD სლოტი:
No
კამერა
ძირითადი კამერა:
48 MP, f/1.6
დამატებითი კამერა:
12 MP, f/2.4, 120˚, Ultra Wide
წინა კამერა:
12 MP, f/1.9
ძირითადი კამერის ვიდეო რეზოლუცია:
Up To 4K 60fps
წინა კამერის ვიდეო რეზოლუცია:
Up To 4K 60fps
ზომა/წონა
წონა:
171 g
ფერი
ფერი:
Pink
| მოდელი | Apple iPhone 15 |
| ეკრანის გაფართოება | 1179 x 2556 pixels |
| ეკრანის ტიპი | Super Retina XDR OLED |
| ეკრანის ზომა | 6.1 inches |
| განახლების სიხშირე | 60Hz |
| HDR მხარდაჭერა | HDR10 |
| ეკრანის ფორმატი | 19.5:9 ratio (~460 ppi density) |
| მულტიტაჩი | დიახ |
| ეკრანის დაცვა | Ceramic Shield glass |
| WLAN | 802.11 a/b/g/n/ac/6 |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| GPS | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS |
| NFC | Yes |
| FM-რადიო | No |
| USB პორტი | USB Type-C |
| 3.5mm პორტი | No |
| Wireless დატენვა | 15 W |
| სახის ამომცნობი | Face ID |
| ვიდეო | 4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120fps |
| სელფი კამერა | 12 MP, f/1.9, 23mm (wide), 1/3.6" |
| სელფი კამერის ტიპი | Single |
| წონა | 170 g |
| კორპუსის აწყობა | Glass front (Corning-made glass), glass back (Corning-made glass), aluminium frame (grade 5) |
| სიმ ბარათი-SIM ტიპი | Nano-SIM and eSIM |
| კორპუსის დაცვა | IP68 dust/water resistant (up to 6m for 30 min) |
| მთავარი კამერის ტიპი | Dual |
| მთავარი კამერა | 48 MP, f/1.6, 26mm (wide), 1.0µm, dual pixel PDAF, sensor-shift OIS |
| N1 კამერა | 12 MP, f/2.4, 13mm, 120˚ (ultrawide) |
| ვიდეო | 4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120/240fps |
| დამატებითი თვისებები | Dual-LED dual-tone flash, HDR (photo/panorama) |
| ოპერაციული სისტემა | iOS 17 |
| ჩიპსეტი | Apple A16 Bionic (4 nm) |
| პროცესორი | Hexa-core |
| შიდა მეხსიერება | 128GB |
| ოპერატიული მეხსიერება | 6GB |
| დამატებითი მეხსიერება | არა |
| გრაფიკული პროცესორი | Apple GPU (5-core graphics) |
| ელემენტის ტიპი | Li-Ion, non-removable |