| პროცესორის მოდელი | i7-12700F |
| პროცესორის ბუდე (Socket) | LGA1700 |
| ბირთვი / ნაკადები | 12 : 20 |
| სიხშირე | 3.60 GHz |
| სიხშირე Max Turbo | 4.90 GHz |
| ქეშ მეხსიერება | 12 MB |
| მეხსიერების მაქსიმალური მოცულობა | 128 GB |
| ოპერატიული მეხსიერების ტიპი | DDR5 4800 |
| ენერგომოხმარება | 65 W |